0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштество

Доделени 20 стипендии „Борис Трајковски“ за академската 2021/2022 година

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска ги додели стипендиите „Борис Трајковски“ за академската 2021/2022 година, за студии од втор циклус за Паневропската извршна МБА-програма на Сити колеџ, Европскиот кампус на Универзитетот Јорк.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close