0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Доделени признанијата на истакнати просветни работници за учебната 2021/22 година

Во просториите на Општинското основно училиште „Киро Глигоров“ во Скопје денеска се одржа традиционалната манифестација „Просветен работник на годината за учебната 2021/22 година“ на која Сојузот на просветните работници додели признанија и плакети на истакнати просветни работници од предучилишно, основно и средно образование.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close