0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаОпштество

Доделени договори за поддршка на манифестации за промоција на домашни земјоделски производи

„Поречки фармер“, „Кратовска компиријада“, „Вкусот на Буково“, „Тиквешки Вински салон“, „Валандовска ракијада“, „Преспански јаболкобер“, „Мариово – оаза за органска храна“, „Фестивал на младо вино“ во Кавадарци, „Фестивал на млеко“ во Прилеп, „Фестивал на биодиверзитет“ во Скопје, „Фестивал на медот“ во Тетово, „Форест фест“ во Берово, „Меден Радовиш“, Фестивал на жетвата во Новаци, „Компиријада“ во Ново Село, „Жетварски обичај“ во Конче, се само дел од околу 50-те манифестации што ќе бидат поддржани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close