БалканБалкан.ПорталБизнис

„Дневни аваз“: Рекорден раст на цените во Босна и Херцеговина

Весникот објавува податоци на Агенцијата за статистика според кои во БиХ инфлацијата во март достигнала 10,2 отсто. Споредбено се посочува дека инфлацијата во Хрватска изнесувала 9,4, а во Србија 9,6 отсто.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close