БалканСвет.Слајдер

Дневне новине: Булатовиќ оставил две писма, до семејството и до главниот државен обвинител

Поранешниот висок функционер на црногорската Агенција за национална безбедност (АНБ), Лука Булатовиќ, кој се самоуби во петокот во изнајмен стан во Подгорица, остави две писма, едното до семејството, а другото било испратено до главниот државен обвинител Миливој Катниќ,, објави „Дневне новине“

Back to top button
Close
Close