0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

ДКСК: Прекршочен платен налог против директор на затвор, кој си го вработил синот

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК), на денешната 55-та седница, донесе одлука за поднесување прекршочен платен налог против поранешен директор на еден затвор, кој додека ја извршувал функцијата си го вработил својот син во истиот затвор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close