0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Ди Марија сè уште не е одлучен за својата иднина во Јувенутс

Играчот од средниот ред Анхел Ди Марија се произнесе за неговиот можен трансфер во Јувентус.

Торино, 26 јуни 2022 (МИА) – Играчот од средниот ред Анхел Ди Марија се произнесе за неговиот можен трансфер во Јувентус.

– Јувентус е најголемиот клуб во Италија, еден од оние кои се заинтересирани за мене. Моментално размислувам, но во моментов сум фокусиран на мојот одмор и на моето семејство. Рома? Не ми е грижа, изјави Ди Марија за „ESPN Аргентина“.

Во летото 2022 година, аргентинскиот напаѓач го напушти ПСЖ како слободен играч. Не го продолжи договорот со францускиот клуб во кој настапува од 2015 година.

Како дел од ПСЖ, Ди Марија пет пати стана француски шампион, четири пати го освои Купот на Франција и пет пати го освои Суперкупот.

Ди Марија минатата сезона забележа 31 настап за ПСЖ, постигнува пет гола и девет асистенции. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close