0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Дискусија: Печатените медиуми се важни за зачувувањето на стандардите на новинарската професија, потребно системско решение за нивна поддршка

Слободата на изразување претставува основен столб на демократија и затоа во државата се потребни независни и плурални медиуми. Печатените медиуми одиграа и се уште играат важна улога во насока на зачувувањето на стандардите во новинарската професија, и токму затоа потребно е државата да воведе системско решение за нивна поддршка. Исто така, потребно е континуирано да се има заеднички дијалог и дебата за развој на медиумската сфера и почитување на меѓународните стандарди и препораки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close