0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Дискусија: За успешна борба против корупцијата потребно е јакнење на интегритетот на институции и на вработените во нив

За повидливи резултати во борбата против корупцијата потребно зајакнување на меѓуинституционалната соработка, и особено јакнењето на интегритетот на човечкиот фактор во институциите. Значајно е и што граѓаните прв пат годинава ја препознаа корупција како егзистенцијален проблем, но сметаат правилата и законите кои постојат не се спроведуваат кога се работи за моќни лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close