0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Дискусија за подигнување на јавната свест за проблемот со младинска невработеност

Во рамки на европскиот проект „Што сакаат младите – Професиите на иднината бараат знаења и вештини денес“  денеска во Јавна соба ќе се одржи јавен настан за подигнување на јавната свест за проблемот со младинска невработеност, сензибилизација на темата и поголема мобилизација на сите заинтересирани страни.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close