ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Директорот на СВР и на ЦИА разговараа за борбата против меѓународниот тероризам

Директорот на Руската служба за надворешно разузнавање (СВР) Сергеј Наришкин и шефот на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) Вилијам Барнс на вчерашниот состанокот во Москва разговараа за борбата против меѓународниот тероризам и соработката меѓу двете агенции

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close