0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Директорот на БЈБ на 49.Европска регионална конференција на Интерпол во Лион

Безбедноста во Европа, соработката меѓу земјите во европскиот регион, зајакнување на одговорот за финансиски криминал и корупција, борбата со шверцот со фармацевтски производи како и предизвиците поврзани со ситуацијата во Украина, се дел од темите за кои денеска се дискутирало на 49. Европска регионална конференција на Интерпол на која учествува и делегација од МВР предводена од директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close