0_Спорт.ПорталДописници МКДОпштински вестиСпорт

Директорот на АМС, Мојсовски го прими првиот македонски освојувач на предизвикот Еверестинг, Беќири

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Наумче Мојсовски вчера го примил првиот македонскиот освојувач на предизвикот Еверестинг  Харис Беќири од Ростуше, општина Маврово и Ростуше, информираа од тимот на Беќири.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close