0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Дипломат на НАТО: САД размислуваат за префрлање војници од Западна во Источна Европа

-Ова се однесува на американската војска која веќе се наоѓа во Европа, изјави дипломатот, кој сакаше да остане анонимен, потврдувајќи го извештајот на весникот „Њујорк Тајмс“ во кој се вели дека американскиот претседател Џо Бајден размислува да испрати американски војници во балтичките и источноевропските сојузници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close