0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Димитров онлајн во Белград на Конференција Отворен Балкан со Брнабиќ, Рама и Ескобар

Во Белград утре во српскиот Парламент ќе се одржи Конференција „Отворен Балкан - Патот кон стабилизација, соработка и просперитет на регионот“, на која на политичкиот панел покрај српската премиерка Ана Брнабиќ, онлајн ќе учествуваат и вицепремиерот за европски прашања Никола Димтров, албанскиот премеир Еди Рама и специјалниот американски пратеник за Балканот Габриел Ескобар, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close