0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Димитров: Политиката на вето создава негативен амбиент и е инвестиција во правење непријателство

Статус кво позиција во односите со Бугарија е исклучително лошо. Сегашната политика на вето, притисок и уцена создава негативен амбиент и е инвестиција во антагонизам и правење непријателство, а не пријателство, смета вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров.

Back to top button
Close
Close