0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Димитров од Отворен Балкан: Резултатите се клучни за проширувањето на оваа иницијатива

Во српското Народно собрание во Белград денеска се одржа конференцијата „Отворен Балкан - Пат кон стабилизација, соработка и просперитет на регионот“ на која онлајн обраќања имаа вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров, премиерката на Србија Ана Брнабиќ, премиерот на Албанија Еди Рама и специјалниот претставник на САД за Западен Балкан, заменикот помошник секретар Габриел Ескобар, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close