0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Димитров: За да не се разочараме, да не очекуваме деблокада во декември

За да не се разочараме, подобро да не очекуваме добар исход, но мора да продолжиме да работиме, вели вицепремиерот Никола Димитров, за очекувањата и најавите во декември да се случи деблокада на пристапните преговори на Северна Македонија со ЕУ, на состанок на Советот за општи работи на ЕК,  во разговор за ТВ Клан Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close