0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидео изјаваМакедонија.СлајдерПолитика

Димитров: Западниот Балкан да покаже дека може да работи заедно, ЕУ да докаже дека ја разбира стратешката важност на проширувањето

За надминување на застојот во процесот на проширување, регионот треба да испрати јасна порака поткрепена со конкретни дела, порача Вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров,  на регионалната конференција посветена на европската иднина на регионот „Западен Балкан: Иднината на Европа е наша заедничка агенда“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close