0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Димитров – Ескобар: Покажаното лидерство и заложбите во реформскиот процес да бидат валидирани со почеток на преговорите со ЕУ

Европската перспектива на Северна Македонија и регионот како заедничка стратешка цел, како и актуелните состојби во тој контекст, беа тема на разговор на средбата на заменик помошникот државен секретар на САД Габриел Ескобар, кој престојува во работна посета на земјава со вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close