Политички партии

Димитриеска Кочоска: Овој предлог е дипломатски нокаут и комплетна капитулација

Не станува збор за успех со овој предлог, тука станува збор за дипломатски нокаут и комплетна капитулација на Владата. Ако навистина беше голем успехот на Владата зошто тогаш веднаш не ги објавија документите на страната на Владата? Туку чекаа да ги имаме документите ние и откако знаеја дека ги имаме документите и дека ќе ги објавиме брзо тргнаа да ги објавуваат, вели потпретседателката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Димитриеска Кочоска во интервју во вестите на МТВ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close