Дописници МКДОпштински вести

Димитриевски: Почна реконструкцијата на кровот на спортската сала во Куманово

Актуелниот и кандидатот за градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски од иницијативата „За наше Куманово“ денеска информираше дека е почната реконструкцијата на кровот на спортската сала во Куманово.

Куманово, 20 октомври 2021 (МИА) – Актуелниот и кандидатот за градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски од иницијативата „За наше Куманово“ денеска информираше дека е почната реконструкцијата на кровот на спортската сала во Куманово.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тој во објавата на социјалните мрежи напиша дека дотраената бакарна покривка ќе се демонтира и ќе се складира на заштитено место, ќе се продаде на аукција и средствата ќе се реинвестираат назад во објектот.

-Старата бакарна покривка уредно се демонтира и складира на заштитено место и ќе биде предмет на продажба на јавна аукција, а средствата ќе се реинвестираат назад во објектот. Да го вратиме сјајот на нашата убавица, истакна Димитриевски.ам/бт/

Таг
Back to top button
Close
Close