0_Македонија.ПорталДописници МКДПолитички партии

Димитриевски: Не сакам да се мешам во внатрепартиските избори на СДСМ

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски на денешната прес-конференција, одговарајќи на новинарски прашања за изборот на лидер на СДСМ, им посака успех на кандидатите, додавајќи дека нема да коментира имиња, ниту пак ќе се меша во внатрепартиски постапки за избор на претседател.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close