0_Спорт.ПорталОпштествоОстанатоСпорт.Слајдер

Димевски и Галовеј договорија соработка во спортскиот сектор

Воспоставување соработка и поддршка во областа на родова еднаквост на девојки и жени во спортот, како и за креирање партнерство за позитивни климатски промени, иницираа на денешната средба претседателот на Македонскиот олимписки комитет Даниел Димевски и британската амбасадорка во Скопје Рејчел Галовеј.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close