0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваМакедонија.СлајдерПолитика

ДИК им ги додели уверенијата на шесте нови пратеници, ќе ги заменат оние кои беа избрани за градоначалници

Државната изборна комисија денеска им ги издаде уверенијата на шесте нови пратеници во Собранието на Република Северна Македонија кои треба да ги заменат пратениците кои беа избрани за градоначалници на завршените локални избори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close