0_Web_Насловна-слајдерЛокални избори 2021Македонија.Слајдер

ДИК: Градоначалници добија 34 општини, првиот круг ќе се повтори во две општини

Во првиот круг од локалните избори избрани се градоначалници во 34 општини од кои во 22 општини градоначалниците се од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, девет се од коалицијата предводена од СДСМ, а тројца градоначалници се од ДУИ, соопшти вечерва Државната изборна комисија (ДИК).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close