0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

ДИК го усвои Предлог-упатството за начинот на утврдување на идентитетот на гласачот

Државната изборна комисија денеска ја одржа 26. седница на која едногласно беше усвоено Предлог-упатството за начинот на утврдување на идентитетот на гласачот, кое произлегло од новите измени на Изборниот законик.

Back to top button
Close
Close