0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидеоВидео изјаваЛокални избори 2021Македонија.СлајдерПолитика

ДИК ги соопшти првичните официјални резултати од вториот круг на локалните избори

Државната изборна комисија (ДИК) денеска на прес-конференција ги соопшти првичните официјални резултати од вториот круг од локалните избори според кои Скопје и 43 општини во земјава добија градоначалници. Првичните официјални резултати, како што информира претседателот на Комисијата Александар Даштевски, се врз основа на записниците што општинските изборни комисии ги доставиле до ДИК.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close