0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Дизелот поевтинува за 2,5 денари, цените на бензините остануваат исти

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ се намалува за 2,50, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1 ) за 2,00 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Скопје, 29 јуни 2022 (МИА) – Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ се намалува за 2,50, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1 ) за 2,00 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Новата цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе биде 106,50 денари, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) 105,00 денари за литар.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Мазутот М-1 НС, не се менуваат. ЕУРОСУПЕР БС-95 и натаму ќе чини 109,00 ден/лит, ЕУРОСУПЕР БС-98 се продава за 111,50 , а Мазутот М-1 НС за 53,305 ден/кг.са/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close