АБНА

Диверзификацијата може да се постигне отворено и подеднакво со сите можни добавувачи, смета претседателот Румен Радев

Од денеска се елиминира неефикасната практика да се договараат танкери без аукција, без да се знае кој и како го одредува добавувачот и цената, коментираше претседателот Румен Радев пред новинарите во Севлиево за тендерите кои денеска ги објави „Булгаргаз“ за набавка на течен природен гас

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close