0_Македонија.ПорталОпштество

ДЗС: Успешно заврши кампањата „Да се научиме како да ги заштитиме шумите од пожари“

Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС) вчера преку своите подрачни одделенија за заштита и спасување во Кичево, Македонски Брод, Крушево, Свети Николе, Кратово и Пробиштип успешно ја заврши организираната кампања за подигнување на свеста за намалување на заканите од шумски пожари под мотото „Да се научиме како да ги заштитиме шумите од пожари“ во склоп на месецот на превенција од пожари, оценија од ДЗС.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close