0_Македонија.ПорталОпштество

ДЗС спаси повредено лице пронајдено над селото Маловишта

Лицето беше пронајдено од другата страна на планината према преспанскиот дел под Манастирот „Свети Спас” над селото Маловишта. Пружена му е прва помош и со санитетско носило е транспортирано во ургентното одделение при клиничката болница на Битола. Лицето е во стабилна состојба и не е во животно загрижувачка состојба, соопшти Дирекцијата за заштита и спасување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close