0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

ДЗС: Попишани вкупно 871 488 лица, 272.177 домаќинства и 368.595 станови

Вкупно 871 488 лица, 272.177 домаќинства и 368.595 станови се попишани заклучно со 20 часот вчера, објави денеска Државниот завод за статистика.

Back to top button
Close
Close