0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

ДЗС: Попишани вкупно 1.037.309 лица, 323.286 домаќинства и 438.705 станови

Вкупно 1.037.309 лица, 323.286 домаќинства и 438.705 станови се попишани заклучно со 20 часот вчера, објави денеска Државниот завод за статистика.

Back to top button
Close
Close