0_Спорт.ПорталОстанато

Дејан и Камелија Недев на европски куп во Катовице, Полска

Од денес до 6 октомври 2021 година во Катовице, Полска ќе се одржи Европскиот Куп во традиционално карате за деца, кадети, јуниори и сениори.

Катовице, 4 октомври 2021 (МИА) – Од денес до 6 октомври 2021 година во Катовице, Полска ќе се одржи Европскиот Куп во традиционално карате за деца, кадети, јуниори и сениори.

На ова првенство ќе учествуваат и македонските каратисти Дејан Недев во сениорска конкуренција и Камелија Недев во конкуренција на деца.

На Европското првенство во Катовице учествуваат над 500 каратисти од 28 држави. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close