КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Дејан Ангелов селектиран во програмата „Emerging Artist Participating in the 2022 World Theatre Day Celebration“

Театарскиот режисер Дејан Ангелов, како претставник од нашата држава, е селектиран да учествува на онлајн програмата „Emerging Artist Participating in the 2022 World Theatre Day Celebration“, која ќе се одржи на 27 март по повод 60 години од Светскиот ден на театарот. Програмата е иницирана и организирана од тимот на Германскиот центар ITI и International Theater Institute UNESCO, во Париз/Шангај.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close