0_МИА Истражува.ПорталИзбраноМИА Истражува

Деца зад решетки, студ и глад: Хорор во карантинските кампови во Кина

Кина изгради мрежа кампови за карантин како дел од стратегијата на Комунистичката партија за целосно искоренување на случаите на коронавирус. Медиумите објавија снимки на кои се гледа како луѓето кои престојуваат во овие кампови живеат во очајни услови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close