0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерВидео изјаваЕкономија

Деспотовски очекува рекордното ниво на извоз од ТИРЗ да се надмине во 2022 година

Од технолошко индустриските развојни зони (ТИРЗ) во изминатата година се извезени производи во вредност од досега рекордни над три милијарди  евра што е за 6,5 проценти повеќе во однос на 2019 година и околу 15 проценти повеќе од 2020 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close