0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаОпштество

Деспотовски – Бомгартнер: Договорени заеднички активности за засилено присуство на француски компании во земјава

Деспотовски потенцираше дека со примената на новиот концепт од почетокот на годината веќе се реализираат или се во завршна фаза инвестиции во износ од над 300 милиони евра, кои треба да донесат над 5.000 нови работни места.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close