СветСвет.Слајдер

Десетици убиени во напади на екстремисти во Нигерија

Десетици луѓе беа убиени во напад на групата исламски екстремисти Боко Харам во североисточна Нигерија, соопштија денеска локалните власти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close