ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Десетгодишно момче му пријде на Папата и остана покрај него за време на аудиенцијата

Десетгодишно момче „го украде шоуто“ во Ватикан кога се приближи и седна покрај папата Франциск за време на неговата неделна аудиенција, пренесуваат италијанските медиуми.

Back to top button
Close
Close