0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

„Дер Шпигел“: Германија ја разгледува опцијата за експропријација на дел од „Северен тек 2“

Министерството ја разгледува можноста за експропријација на дел од гасоводниот систем лоциран на германска територија и одвојување од останатиот дел од гасоводот, пренесува магазинот. Експроприраниот дел од гасоводот би превезувал гас што би пристигнувал на терминалот LNG на Балтичкото Море, пишува германскиот неделник.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close