0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Денот на сесловенските просветители одбележан меѓу Македонците во Албанија

Етничките Македонци од Пустец и Албанија денеска во селото Глобочани, Мала Преспа, за прв пат организираа прослава по повод 24 Мај - Денот на сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close