0_Македонија.ПорталОпштество

Денот на Македонската револуционерна борба – 23 Октомври, неработен за сите граѓани

Денот на Македонската револуционерна борба, 23 октомври (сабота), е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close