БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Дендиас – Ји:  Зајакнување и продлабочување на грчко-кинеската соработка

Подготвеност за дополнително зајакнување на соработката меѓу Грција и Кина, изразија шефовите на грчката и кинеската дипломатија, Никос Дендиас и Ванг Ји за време на нивната денешна средба, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close