0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталДописници СветМакедонија.СлајдерПолитика

Дендиас: Цврста позицијата за одржување на првите меѓувладини конференции на Северна Македонија и Албанија со ЕУ

Цврстата позиција на Грција, Северна Македонија и Албанија да ги одржат првите меѓувладини конференции со ЕУ, ја повтори шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас по средбата со неговата колешка од Косово Доника Грвала-Шварц, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close