Дописници СветМКДПолитика

Дендиас му потенцирал на Блинкен дека европската перспектива на регионот е пат во една насока

Пат во една насока за Западен Балкан е европската перспектива, истакнал шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас на средбата со американскиот државен секретар Ентони Блинкен во Вашингтон, откри портпаролот на грчкото МНР Александрос Папајоану на денешниот редовен брифинг со новинарите, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close