БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Дендиас: Грција извезува стабилност, просперитет, европски тек во целиот регион

Нашето балканско присуство не го третиравме како географска осуда, туку како мисија за извоз на стабилност, просперитет, европски тек на целиот регион, Косово, Босна и Херцеговина, Северна Македонија, Црна Гора, изјави министерот за надворешни работи на Грција Никос Дендиас за време на расправата во Парламентот за гласање недоверба на Владата, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close