БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Дендиас: Американскиот систем сфати дека Грција е лојален партнер

Руската инвазија врз Украина и што може Грција да направи за да ѝ помогне на Украина, како и турските провокации во Источниот Медитеран, според шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас, биле темите за кои разговарал на средбата со државниот секретар на САД Ентони Блинкен, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close