Посетете ја новата веб страна на МИА
БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Демостат: Условот на Србија за ископ на литиум – изградба на фабрика за батерии

Доколку во Србија се експлоатира литиум, Владата на Србија ќе треба да изградби фабрика за производство на батерии и фабрика за електрични автомобили, јави дописникот на МИА од Белград

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close